Gayemiz

Sirac Koleji kendine güvenen, maneviyatı yüksek, vatanına ve milletine hizmet edecek başarılı gençler yetiştirmek amacıyla 2018 yılında kurulmuştur. Köklü medeniyet mirasına sahip çıkan, geleceğine umutla bakan nesiller yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuz verdiği değerler eğitimi ile geçmiş ve gelecek arasında sağlam bir köprü olmayı amaçlamaktadır.

Bu hedefe ulaşmak için Eğitim misyonumuza uygun olarak:

Akademik Eğitimler

Manevi Eğitimler

Dil Eğitimleri

Kıraat Dersleri

Kur’an- ı Kerim Ezberi

Dikkat Geliştirme ve Akıl Oyunları

Görsel Sanatlar

Sportif Faaliyetler

Kültürel Geziler

Sosyal Aktiviteler… başlıkları altında eğitimler vermektedir.

Her çocuğun öğrenme şekli ve zeka türü farklıdır. Bu nedenle kurumumuzda çoklu zeka kuramı doğrultusunda eğitim verilmekte ve bu suretle her bir çocuk için en yüksek başarı hedeflenmektedir.

Okullarımızdaki akademik eğitimleri; akıllı tahta uygulamaları, deneyler, fen ve doğa etkinlikleri, bilgisayar laboratuvarları ve sosyal sorumluluk projeleri ile vermekteyiz.

Yabancı dil eğitimlerimiz ise anaokulunda başlamaktadır. Yabancı dili sadece gramer ile değil speaking hocalarımızla vererek çocuklarımızın yabancı dili günlük hayatta da kullanabilmesini istiyoruz.

Kur’an-ı Kerim okuma ve ezber dersleri -anaokulu dahil- tüm sınıf seviyelerinde yapılmaktadır. Okulumuz bünyesindeki hafız hocalardan oluşan ve yüzlerce çocuğa Kur’an okumayı öğretmiş bir heyet tarafından hazırlanarak 2016 yılında basımı yapılan “Rabbimi Seviyorum Kur’an Öğreniyorum” isimli pratik elif ba’ lar ile çocuklarımıza anaokulundan itibaren Kur’an’ı Kerim okumayı sevdiriyoruz. Ayrıca yine bu dersler içerisinde Kur’an–ı Kerim’in doğru okunması amacıyla Tecvid ve Mahreç eğitimi vermekteyiz.

İlkokul sonrasında hafız olma hayali kuran çocuklarımız için sağlam bir hafızlık temeli vermekteyiz.

Çocuklarımızın öz benliklerini keşfetmeleri ve kabiliyetlerini geliştirmeleri için manevi mirasımız olan Osmanlıcanın okuma ve yazma eğitimleri verilmekte, klasik sanatlarımız tanıtılmakta ve ayrıca tertip ettiğimiz kültürel gezilerle çocuklarımızın kendi kültürlerini tanıyıp sahip çıkmaları sosyal alanda da donanımlı olmaları amaçlanmaktadır

Sirac Koleji, helal ve sağlıklı beslenmeye azami ihtimam gösterdiğinden okullarımızda helal sertifikalı olmayan hiçbir ürün kullanılmamaktadır. Tüm yiyecekler günlük ve taze olarak hazırlanmakta ve tüm zararlı katkı maddelerinden uzak durulmaktadır.

Netice olarak; sağduyulu, ahlaklı, kendine güvenen, huzurlu, sağlıklı, hayatın içinde aktif olarak rol alan, merak eden, öğrenen, düşünen ve düşündüğünü ifade eden sağlam bireyler yetiştiriyoruz.

Sirac Koleji olarak, sizlerden aldığımız güç ve destek ile hedeflerimize ulaşabilmek için çok çalışıyoruz. Çalıştıkça ve başarıya ulaştıkça azmimiz ve kararlılığımız inşallah artacaktır.

Sizler de bu aileye katılmak istemez misiniz?