Helal Gıda

Özel Sirac Kolejinde verilen yemek hizmetlerinde temel ilkemiz; öğrencilerimizin yaş ve gelişim düzeylerine göre sağlıklı, düzenli ve helal beslenmesidir.

Helal beslenmenin önemini bilen ve yeni nesillere aktarmak isteyen kurumumuzda hazırlanan tüm yiyecekler GİMDES HELAL SERTİFİKALI olup, içeriği tek tek incelenmektedir.

Özel Sirac Koleji evlerimize girmeyen hiçbir yiyeceğin okul içinde öğrencilerimize yedirilmemesi gerektiğinin bilincindedir.

Dengeli, sağlıklı ve helal beslenmeye özen gösteren kolejimizde yemek listeleri, okul yönetiminin oluşturduğu beslenme komisyonu tarafından hazırlanmakta ve yine komisyon tarafından incelenmektedir. Listeler, öğrenci ve velilerden gelen öneriler doğrultusunda gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra kesinleşmekte ve web sayfamızda yayınlanmaktadır.

Yemek üretimi, servis aşamaları, ürün stok koşulları ve yemek hizmetinin verildiği alanlardaki hijyen koşulları, ilgili komisyon tarafından denetlenmektedir.

Küçük yaşlarda başlayan bilinçli beslenme eğitiminin kalıcı olacağı düşüncesinden hareketle, öğrencilerimizin hangi besin öğelerinden neden ve ne miktarda tüketmeleri gerektiği konusunda titizlikle çalışma yapılmaktadır.