Konya Sirac Koleji

Özel Sirac Koleji insanlığa; ilim, edep, ahlak, medeniyet gibi birçok konuda katkıda bulunmuş olan Ecdadını örnek alıp, köklü medeniyet mirasına sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi hedefliyor. Verdiği güvenilir ve ahlaklı eğitimle ecdadı ile torunları arasında sağlam bir köprü olmayı amaçlıyor. Vicdanın ziyası ve aklın nurunun birlikteliğiyle hakikate ulaştıran bir akademik eğitim anlayışını benimsiyor.

İletişimlerinde kalbini kullanan, ‘’KALPDEN KALBE KÖPRÜLER OLUŞTURAN’’, şefkati rehber edinen, alanında uzman, idealist, hayatlarıyla birlikte lisan-ı halleriyle de rehber olan eğitimci kadrosu ile faaliyetlerine devam ediyor.

İLİM ALLAH’I TANITAN BİLGİDİR

Sirac Eğitim Kurumları manevi eğitimi önemsemekle birlikte, fen ilimlerinin manevi ilimlerden ayrı olmayacağını misyonunun bir ilkesi haline getirmiştir. Yetiştirdiği nesillere, İLİM ALLAH’I TANITAN BİLGİDİR anlayışıyla her şeyde Allah’a giden bir yol olduğunun, kendilerinin de bu yolda birer yolcu olduklarının farkında olmalarını sağlıyor. Ayrıca bilim ve teknolojide çağı yakalama hedefiyle birlikte, insanlık ve İslam için insanlığa her yönüyle katkı sunmayı gaye edinen bir eğitim anlayışını benimsiyor.

Ahsen-i takvim yolculuğu…

İnsanlığın yaratılış gayesi, varoluş sebebi ve en yüksek vazifesi olan, Allah’ı tanımak ve ona sarsılmaz bir iman ile bağlanmak için öğrencilerinin kalplerine iman hakikatlerini nakşediyor.

Bu nakışları;

– Yaş gruplarına uygun pedagojik manevi eğitimler vererek

– Her şeye ibret gözüyle bakabilmeyi alışkanlık haline getirerek

– Varlıkların dilinden Allah’ı dinleyerek işliyor.

İnsanlık tarihinin en üst örneklik kürsüsünde bulunan Sahabe efendilerimiz gibi rol-model bir gençlik yetiştirmeyi gaye ediniyor. Sünnet-i Seniyye’de yabancı dillere verilen önem doğrultusunda, anaokulundan itibaren başlayan yabancı dil eğitimleri ile çocuklarımızın kelime dağarcığı ve konuşma becerilerini geliştiriyor. Çocukların, Listening ve Speaking dersleri ile işittiklerini anlama, anladıklarını tekrar edebilmelerini ve eğlenceli oyunlarla derse aktif katılımlarını sağlıyor.

Kur’an’ı okumadan önce onun mahiyetini anlamanın önemine inanan, bundan ötürü kalpler ile Kur’an arasında bir bağ oluşturduktan sonra eğitimlerine başlayan Özel Sirac Koleji, Hikâye ve drama teknikleri ile sure ve duaları kalplerle birlikte akıllara da kalıcı bir şekilde işliyor.

Fıtratları tertemiz yavrularımızın berrak zihinlerine, gruplandırma ve şekil benzerliği teknikleri ile Kuran-ı Kerim eğitimi veriliyor. Bu çalışmalarla beraber kur sistemi ile Tecvid, Mahreç ve Kuran-ı Kerim okuma ve hızlandırma çalışmaları yapılmaktadır.

Bir hafız yetişir, bir nesil değişir’ anlayışındaki Özel Sirac Koleji, Peygamberini örnek alan, yaşayan Kur’an olmayı hedefleyen Kur’an muhafızları yetişmesini arzuluyor. İlkokul sonrasında hafız olayı düşünen yavrularımıza, Kur’an’ı sevdirerek, çok sureleri ezberleterek ve bolca hatimlerle akıcı bir okumayı temin ederek onlara sağlam bir altyapı kazandırmayı hedefliyor.

Çocuklarımızın öz benliklerini keşfetmeleri, ruhsal dinginliğe ulaşmaları ve kabiliyetlerini geliştirmeleri için, Manevi mirasımız olan Osmanlı sanatları çalışmaları yapıyoruz. Ebru faaliyetleri, Hat çalışmaları, hobi faaliyetleri gibi çalışmalar ve aktiviteler ile kişisel gelişim ve becerilerini geliştiriyoruz.

Dindar bir nesil yetiştirmek için Hassasiyetle Üzerinde Durduğumuz Bir Konu da Helal Ve Sağlıklı Beslenmedir. Biliyoruz Ki Çocuklarımızın Maddi Ve Manevi Gelişimlerinde Helal Ve Sağlıklı Beslenmenin Rolü Büyüktür. Kurumlarımızda helal sertifikalı ürünler kullanılmaktadır. Bu Sebeple Tüm Yiyecekler Günlük Ve Taze Olarak Hazırlanmakta Ve Tüm Zararlı Katkı Maddelerinden Uzak Durulmaktadır.

Ayrıca Yeme-İçme Noktasında öğrencilerimizde Hamd Ve Şükür Bilinci de Oluşturulmakta Bu Nimetleri Veren Yüce Rabbimize Birlikte Dua Edilmektedir.

Manevi değerlerine sahip çıkan, sağlıklı, donanımlı, şuurlu ve nitelikli gençler yetiştirmek için milli – manevi geziler düzenliyor ve sportif faaliyetler ile çocuklarımızın duygularını taze ve diri tutuyoruz.

Sirac Eğitim Kurumları, zamanın getirdiği tüm yenilikleri İslam güneşi altında aydınlatarak yetiştirdiği nesillere ikram ediyor…

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2019-04-03 07:34:57Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
WhatsApp Image 2022-04-15 at 17.18.09
WhatsApp Image 2022-04-15 at 16.44.18
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2019-04-03 08:35:25Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2019-04-03 08:07:02Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Okulumuz