Özel Elif-Ba

SİRAC EĞİTİM KURUMLARI OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE DAHA İYİ BİR EĞİTİM VERMEK AMACI İLE UZMAN EKİBİMİZ TARAFINDAN ÖZEL ELİF-BA KİTABI HAZIRLADIK!

Kur‘an; İslamiyet alem-i manevisinin güneşi, temeli, hendesesi ve insaniyeti saadete sevk eden hakiki mürşidi ve mürebbisidir.

Hedefi ve gayesi bilmüşahede saadet-i ebediyye olan Kur’an-ı Kerim’i çocuklara öğretirken de sevdirerek, heyecanlandırarak, merak uyandırarak ve eğlendirerek öğretmeliyiz. Bu sayede Kur’an’la her alakadar olduklarında bu duyguları yeniden yaşasınlar.

Farklı yöntemler, oyunlar ve etkinlikler çocukları mutlu eder.

Mutlu olan her çocuk ise daha çabuk öğrenir. Bu doğrultuda bizler yüzlerce çocuğa Kur’an-ı Kerim öğretirken gözlemlediğimiz ve uyguladığımız metotları sizlerle bu kitapta paylaştık.

Bu metotlar arasında şekil temelli, çoklu zeka kuramına uygun, hücreleme sistemi ve farklı tekniklerle her çocuğa hitap eden bir öğretim tarzı bulunmaktadır. Burada önemli olan çocuğu iyi tanıyarak ona uygun olan öğrenme tekniğini uygulamaktır.

Biz öğreticilere düşen önemli bir vazife de Kur’an-ı Kerim’i öğretirken sabırla, şefkatle, güler yüzle ve yumuşak sözle, yani Kur’an ahlakına uygun bir tarz izlemektir.

Peygamber efendimiz (s.a.v) “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.” Buyuruyor.

Rabbimiz yavrularımızı ve bizi bu hadis-i şerif’e mazhar olmak için Kur’an-ı azimüşşan’ı layıkıyla öğrenmeyi ve öğretmeyi lütf-u kereminden ihsan eylesin. Amin…